2012. január 1-el felállt az új kormányzati hibrid-szörny. A keresztségben a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság nevet kapta. „Szüleiről” a későbbiekben majd még bővebben szót ejtünk.
Hogy miért? Miért bántotta valaki(k) szemét egy szervezet – pontosabban annak elnevezése – aminek „elődjét” még Gróf Széchenyi Ödön alapította 1863-ban? Miért kellett eltüntetni – a világon egyedülálló módon! - a Fővárosi Tűzoltóparancsnokságot? Nos, erre a választ csak a hatalom fura urai tudnának adni. Nyilvánvaló, a mondás itt is érvényes: Dolgok márpedig nem történnek véletlenül...
Ezen újszülött „szervezet” vezetője – érdemei elismerése mellett – az a Varga Ferenc lett, aki eddigi szakmai pályafutásának zömét Óbudán töltötte.
- Jé... Apus! A Tarlós nem....
- Csitt!!! Mit merészelsz! Nem gondolod...
A kormányzati szörnyszülött születésének alkalmából tartott felállvatapsolós bokaösszeverdesős hajcihőről – és Varga úr kinevezéséről még a Lánglovagok tűzoltóportál is hírt adott:
Az ünnepélyes állománygyűlésen kinevezések átadása is történt. Az országos tűzoltó főfelügyelő Bérczi László tű. dandártábornok, eddigi tűzoltó főfelügyelő lett. Tóth Ferenc tű. dandártábornok, eddigi polgári védelmi főfelügyelőt országos polgári védelmi főfelügyelőnek nevezte ki a belügyminiszter, míg az újonnan létrejövő országos iparbiztonsági főfelügyelő posztot Kossa György tű. ezredes kapta meg. A több szervezet összevonásából megalakult Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője Varga Ferenc tű. ezredes, eddigi fővárosi tűzoltóparancsnok lett.
Forrás: http://www.langlovagok.hu/tuzvonal/608_magyarorszag-szolgalataban-a-biztonsagert
Akkor szemezgessünk kicsit. Nézzünk némi információt Varga úr személyes bemutató oldaláról. Sajnos csak offline, mivel hosszas vajúdás után nem csak a két önéletrajz lett végre összefésülve (Egy darabig eltérő információk voltak elérhetőek a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság és maga az anyaszervezet, az Országos Katasztrófavédelmi Igazgatóság honlapján.), hanem nagyon ügyesen ki is kozmetikázták azt...
Tanulmányok:
1989: Ybl Miklós Építőipari Műszaki Főiskola Tűzvédelmi Szak – tűzvédelmi mérnöki diploma
1996: Államigazgatási Főiskola – igazgatásszervezői oklevél
(A kiemelések tőlem – szerk.)
A kozmetika elemi érdeke azonnal nyilvánvalóvá válik, ha vetünk egy pillantást a hatályos jogszabályokra is:
65/2011. (XII. 30.) BM rendelet
a belügyminiszter irányítása alá tartozó egyes fegyveres szerveknél rendszeresített hivatásos beosztásokról és a betöltésükhöz szükséges követelményekről
…
Szerv: Területi
Vezetői szint: Főosztályvezetői illetményre jogosult
Munkakör(beosztás) Igazgató
Rendfokozati maximum: Tábornok
Állami iskolai végzettség: Egyetem
Szakmai iskolai végzettség: Szakirányú felsőfok
Speciális rendészeti végzettség: RSZV + RVK + RMVK vagy RIASZTSZ + RMVK vagy szakirányú egyetemi (MA,MSC) + RMVK
...
RIASZTSZ: rendészeti irányultságú akkreditált szakirányú továbbképzési szak
RVK: rendészeti vezetővé képző tanfolyam
RSZV: rendészeti szakvizsga
RMVK: rendészeti mestervezetővé képző tanfolyam
…
Megjegyzés: Szakirányú egyetemi végzettségként elfogadható képzések: Rendvédelmi katonai felsőoktatási intézményben parancsnoki, igazgatási szakon szerzett végzettség MA, MSC (egyetemi szintű), az adott szakterülethez tartozó MA, MSC (egyetemi szintű: szakmérnök, szakjogász, stb.) végzettség
(Kiemelés tőlem – a szerk.)
Forrás: http://jogszabalykereso.mhk.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=143528.581219
64/2011. (XII. 30.) BM rendelet
a belügyminiszter felügyelete, irányítása alá tartozó egyes fegyveres szervekkel hivatásos szolgálati viszonyban állók szolgálati viszonyáról és a személyügyi igazgatás rendjéről
…
12. Megbízás
19. § (1) A betöltetlen beosztás ellátására vagy a beosztás ellátásában tartósan akadályozott személy helyettesítésére megbízás a hivatásos állomány olyan tagja részére adható, aki megfelel a megbízás szerinti beosztás ellátásához szükséges képesítési követelményeknek. Szolgálati érdekből ettől kivételesen el lehet térni, ha a beosztás betöltéséhez szükséges állami iskolai végzettséggel rendelkezik és a szakképesítés megszerzése folyamatban van. A megbízás várható tartamát az elrendelő állományparancsban meg kell határozni.
(2) Ha a megbízás előreláthatólag a harminc napot meghaladja, akkor az elrendeléskor, de legkésőbb a megbízás harmincadik napján a helyettesítéssel megbízottat a beleegyezéséről írásban nyilatkoztatni kell.
(3) Ha a helyettesítéssel való megbízás az eredeti beosztás meghagyása mellett történik, és annak tartama a harminc napot várhatóan meg fogja haladni, a helyettesítési díj mértékét az elrendeléskor meg kell határozni.
(4) A betöltetlen beosztás munkaköri feladatainak ellátásával – megosztva – a hivatásos állomány több tagja is megbízható. Ebben az esetben a helyettesítési díjat a feladatmegosztás arányában meg kell osztani.
(5) A megbízási díj mértékét a többletfeladat nagysága, a megbízással járó többletterhek, a helyettesített beosztás besorolása, valamint a Hszt. 50. § (3) és (4) bekezdésében foglaltak figyelembevételével kell meghatározni.
(6) Az (1)–(5) bekezdés rendelkezéseit a szenior állomány tagjának megbízására azzal az eltéréssel kell alkalmazni, hogy a szenior állomány tagjának a szenior állományba vételről kötött szerződésben meghatározott szolgálati feladatoktól eltérő feladatokkal történő megbízására annak időtartamától függetlenül csak beleegyezésével van lehetőség.
(7) Amennyiben a szenior állomány tagja a szenior állományba vételről szóló szerződésben meghatározott szolgálati feladatok alól mentesítésre kerül, és kizárólag a betöltetlen beosztásból eredő feladatokat vagy a helyettesítéssel érintett beosztással járó feladatokat látja el, úgy részére megbízási díj nem jár, a helyettesítés idejére változatlanul a szenior állomány tagjának a Hszt. 264/C. § (4) bekezdése alapján megállapított illetményét kell továbbfolyósítani.
(Kiemelés tőlem – a szerk.)
Forrás: http://jogszabalykereso.mhk.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=143527.581218
Tetszenek érteni? Nem? Pedig pofonegyszerű:
A 2012. január 1-el hatályba lépett jogi szabályozás még a megbítást SEM teszi lehetővé, ha a megbízott személy állami iskolai végzettsége nem egyetem!
Varga Ferenc tű. ezredes 2012. január 2-án mégis a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője lett...
Biztos nem (csak ennek) hajrázott Bakondi György tű. altábornagy, katasztrófavédelmi főigazgató az egységes állami katasztrófavédelmi szervezet megalakulása alkalmából tartott állománygyűlésen a Syma Sport- és Rendezvényközpontban január 2-án.
- Na, látod apus! Mégis a Tarlós?